Wielkopolski Portal Senioralny

Krotoszyn - Seniorzy są wszędzie...

Krotoszyn - Seniorzy są wszędzie...
     W tytule parafrazujemy pewne naklejki na samochodach, gdzie napisane jest, że motocykle są wszędzie. Tyle, że co mają motocykliści wspólnego z realnym życiem osób starszych? 

     Ostatecznie do Krotoszyna zjechali się aktywni seniorzy z powiatów rawickiego, gostyńskiego, jarocińskiego, pleszewskiego, no i oczywiście krotoszyńskiego. Przyjechali, aby zaprezentować swoją twórczość artystyczną. Były monologi i zabawne skecze, ale wielkopolscy seniorzy głównie śpiewali. Widzowie zgromadzeni w krotoszyńskim kinie PRZEDWIOŚNIE usłyszeli takie przeboje (dawniej nazywano je "szlagierami") jak: "W żółtych płomieniach liści", "Kocha się raz", czy "Gdzie są chłopcy z tamtych lat?" Ponadto w holu kina uczestniy imprezy zaprezentowali nie tylko niezwykłe wyroby rękodzieła, ale również wyroby tradycyjnej kuchni wielkopolskiej. Spotkaniu towarzyszyła także wystawa fotograficzna "Otwartość" zrealizowana w ramach ogólnopolskiego programu więzi międzypokoleniowej. 

     Impreza "Senior z inicjatywą" zorganizowana została przez krotoszyński oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Projekt współfinansowany był przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiat Krotoszyński oraz Miasto i Gminę Krotoszyn. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotki oraz Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęła nasza redakcja.

 

Media

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego