Wielkopolski Portal Senioralny

Koło - Krystyna Miłobędzka w obrazach

Koło - Krystyna Miłobędzka w obrazach
     Wzrusza nas od lat swoją poezją. Jej wiersze stały się częścią wyobraźni plastycznej naszego pokolenia. Wielu z nas wychowało się na przedstawieniach teatralnych, których była współautorem.

     W  Zespole Szkół Plastycznych w Kole odbył się wernisaż wystawy prac uczniów, którzy jako jedyni w Wielkopolsce postanowili zilustrować wiersze Krystyny Miłobędzkiej. Jest ona oczywistą ikoną Wielkopolski. Wspólnie z Janem Berdyszakiem z poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych stworzyła w latach 60. ubiegłego wieku bardzo wyraziste spektakle teatralne adresowane do najmłodszych odbiorców. Tak działał wówczas słynny poznański Teatr MARCINEK. A dzisiaj jedynie pragniemy podziękować Krystynie Miłobędzkiej za Jej inspirację, która dotarła do dzisiejszych seniorów, a wówczas małych dzieci.

     Projekt realizowany jest przez Fundację PARK i współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Marka Woźniaka.

 

Media

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego