Wielkopolski Portal Senioralny

Emerytura na koncie

Emerytura na koncie
Od kilku lat większość emerytów w Polsce otrzymuje comiesięczne świadczenia na swoje konto bankowe. Jest to wielka wygoda, gdyż nie trzeba przez kilka dni oczekiwać przybycia listonosza. 

     Aby pobrać pieniądze wystarczy udać się do najbliższej placówki naszego banku, lub po prostu wypłacić gotówkę z bankomatu. Jednak problem zaczyna się z upływem wieku. Obsługa bankomatu przez osoby starsze nierzadko bywa zbyt trudna. Pozostaje siedzenie na krzesełku w banku i oczekiwanie na uśmiech kasjerki... Póki są sprawne nogi i umysł, to wszystko jest w porządku. No ale osoby sędziwe mogą mieć z tym problem. W takiej sytuacji najprostszym rozwiązaniem jest powierzenie karty płatniczej swoim dzieciom, albo wnukom. Oczywiście należy podać im PIN karty. No cóż, jedynym wyjściem jest zaufanie. Ale gdy zawsze będą przynosili potwierdzenie wypłaty z bankomatu, to będzie w porządku.

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego