Wielkopolski Portal Senioralny

Królik po berlińsku

Królik po berlińsku
    "Królik po berlińsku" znalazł się wśród pięciu filmów dokumentalnych kandydujących do Oscara 2010 w kategorii najlepszy dokument krótkometrażowy. Za swój film Bartek Konopka dostał już wcześniej m. in. Złotego Lajkonika na 49. Krakowskim Festiwalu Filmowym i nagrodę na festiwalu Hotdoc w Toronto. 

     Film jest opowieścią o królikach żyjących w sąsiedztwie muru berlińskiego, mimowolnych świadkach burzliwej, powojennej historii miasta i dzielącego go muru. Prowadzona zza kadru, pełna absurdalnego humoru narracja o codziennym bytowaniu królików przeradza się niepostrzeżenie w opowieść o ludziach, mieszkających nie tylko Berlinie Wschodnim, ale i całej NRD. Ludzich poddanych wbrew swojej woli, społecznemu i politycznemu eksperymentowi i odciętych dosłownie i w przenośni murem od reszty świata. Dziwnym trafem, historia tamtejszych królików stanowi wierne odbicie historii tych ludzi. 

    Zapraszamy na projekcję tego niezwykłego filmu. Aby go zobaczyć wystarczy nacisnąć TUTAJ.

 

Więcej w tej kategorii: « Do szpiku kości

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego