Wielkopolski Portal Senioralny

Irena Jarocka - Kawiarenki

Irena Jarocka - Kawiarenki
Irena Jarocka urodziła się w Srebrnej Górze niedaleko Wągrowca w Wielkopolsce. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku na wydziale wychowania muzycznego.

Ukończyła także Wydział Biologii Studium Nauczycielskiego w Gdańsku. W tym czasie współpracowała z Zespołem Estradowym Marynarki Wojennej Flotylla. Mając zaledwie 20 lat zadebiutowała w słynnym gdańskim klubie „Rudy Kot”. Od tego czasu jej kariera potoczyła się błyskawicznie. Wielokrotnie występowała na festiwalach w Opolu i Sopocie. Przez cztery lata była na stypendium w Paryżu, gdzie występowała obok takich gwiazd, jak Charles Aznavour i Mireille Mathieu. Koncertowała w Czechosłowacji, Bułgarii, ZSRR, NRD oraz we Włoszech, Szwajcarii, Portugalii, Luksemburgu i Australii. Przez wiele lat mieszkała w USA. Do Polski powróciła w 2007 roku. Pięć lat później zmarła w Warszawie na złośliwego raka mózgu. 

Media

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego