Wielkopolski Portal Senioralny

Grająca szafa

Adio Pomidore

     Niedawno w wieku 95 lat odszedł od nas wybitny polski aktor - Wiesław Michnikowski. Pamiętamy go szczególnie z znanej roli Jego Ekscelencji w „Seksmisji”. Starsze pokolenie zna tego artystę, jako wykonawcę słynnych przebojów z Kabaretu Starszych Panów - ,,Wesołe jest życie staruszka" czy ,,Addio pomidory”.
Czytaj dalej...

Krzysztof Klenczon - Tam gdzie woda i las

      Urodził się w 1942 roku w Pułtusku. Uczył się w gdańskim Studium Wychowania Fizycznego. W 1962 w duecie z Karolem Warginem został laureatem I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Tam zauważył go Franciszek Walicki i zaprosił do zespołu Niebiesko-Czarni. 
Czytaj dalej...

Wojciech Młynarski - Jesteśmy na wczasach

    Wojciech Młynarski (1941-2017) przez wielu uważany jest za najwybitniejszego twórcę tekstów dla powojennych kabaretów literackich w Polsce. Przenikliwy komentator życia, dowcipny, często złośliwy kpiarz i niezwykły tropiciel nonsensów, częściej jednak wyrozumiały, lubiący ludzi obserwator.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego