Wielkopolski Portal Senioralny

Dziesięć lat Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”

Dziesięć lat Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”
Wszyscy go pamiętamy ze sceny kabaretowej. Był jej ozdobą, postacią charakterystyczna, która śmieszyła zanim się odezwał. Jednak teksty miał starannie przygotowane, precyzyjne. Niektóre weszły do potocznego języka Polaków.
Nie wszyscy wiedzą, że założył fundację pomagającą chorym dzieciom. Hipoterapia była w niej głównym sposobem przywracania sprawności i ulgi w cierpieniu. „Praca z koniem daje poczucie bezpieczeństwa, wytwarza więź, która poza ośrodkiem pomaga w nawiązywaniu relacji z ludźmi” - mówi Joanna Kubisa, prezes Fundacji "Stworzenia Pana Smoleniaˮ. Od kilku lat instytucja wspiera też osoby niepełnosprawne poprzez organizowanie dla nich bezpłatnych dostaw sprzętu rehabilitacyjnego (wózków inwalidzkich, chodzików, specjalistycznych łóżek). W 10 rocznicę powstania Fundacji odbędzie się koncert charytatywny. Poprowadzi go Artur Andrus, wystąpią m.in. Krzysztof Daukszewicz i zespół Zakopower. Bedzie to miało miejsce w środę 18 października o godzinie 19.00 w Auli UAM, przy ul. Wieniawskiego w Poznaniu. Cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie w całości na działalność statutową Fundacji. Bilety w cenie od 60 do 100 zł można kupić na www.ticketpro.pl. Warto wspomnieć zmarłego pół roku temu założyciela Fundacji!

Media

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego