Wielkopolski Portal Senioralny

Wągrowiec wspiera seniorów

Wągrowiec wspiera seniorów
Od czerwca tego roku Wągrowiec dołączył do miast wspierających seniorów. Ruszył bowiem Program Senior 60+.

W mieście mieszka prawie 6 000 osób starszych. Z inicjatywą ich wsparcia wyszedł burmistrz Wągrowca. - Wiem, że pokolenie sześćdziesięciolatków i osób starszych w naszym mieście chce być aktywne i korzystać z życia, często jednak tego nie robi, choćby z oszczędności - mówi burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa. Dzięki Wągrowieckiej Karcie Seniora zapewne to się zmieni. Celem Programu jest pomoc w codziennych zakupach i dojazdach oraz ułatwienie dostępu do rekreacji, sportu i kultury. Wszyscy uprawnieni mogą korzystać z licznych zniżek udzielanych im przez sklepy, firmy i instytucje. Lista miejsc przyjaznych seniorom ciągle rośnie.  Aby otrzymać Kartę Seniora należy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Miasta. Nie obowiązuje tutaj żadne kryterium dochodowe.

Wągrowiec od dłuższego czasu stawia na seniorów. Prężnie działa tutaj Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Seniora "Srebrna Nić" oraz Dzienny Dom Seniora. Natomiast w Miejskim Domu Kultury często organizowane są koncerty adresowane dla osób starszych. Od dwóch lat funkcjonuje także Miejska Rada Seniorów.

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego