Wielkopolski Portal Senioralny

Bierz rower i pompkę

Bierz rower i pompkę
     Dzisiaj w modnym tonie stało się poruszanie po mieście rowerem. Mimo, że zjawisko to od lat jest domeną małych miejscowości, gdzie po prostu nie ma komunikacji miejskiej.

    Przez ostatnie cztery lata centrum miasta Poznania zostało "zachwaszczone" tzw. drogami rowerowymi. Na przykład przed Centrum Kultury ZAMEK wije się, bez jakiejkolwiek logiki, czerwona ścieżka. Zmienia one swoje położenie niczym Kobra. Na dodatek władze miasta zafundowały w Centrum ścieżki rowerowe biegnące "pod prąd" ruchu ulicznego. Niby fajnie, ale kiedy ścieżka rowerowa kończy się, to cykliści jadą dalej - stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla ruchu drogowego. Co ciekawe, od kilkunastu lat nie muszą oni posiadać jakichkolwiek uprawnień do poruszania się po drogach. Zapewne w wyniku tego jeżdżąc po dragach publicznych zazwyczaj łamią wszelkie przepisy. Najczęstszym jest jazda po przejściu dla pieszych. To jest po prostu karalne. Tyle, że Straż Miejska kara nie rowerzystów, a kierowców samochodów, niewłaściwie parkujących. No to chłopki w fajnych czapeczkach zapomnijcie o blokadach na koła, bo to jest passe, tylko zacznijcie karać rowerzystów. Tu jest prawdziwa żyła złota. To jest o wiele lepszy patent, niż odebrane Wam ostatnio "zabawki" - czyli radary.

 

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego