Wielkopolski Portal Senioralny

Święta Wielkanocne dla samotnych Wyróżniony

Święta Wielkanocne dla samotnych
     Od lat Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" opiekuje się starszymi osobami, które już nie mają swoich rodzin. Możecie Państwo wspomóc organizację śniadania Wielkanocnego dla nich.

     W Poznaniu Stowarzyszenie opiekuje się prawie setką seniorów. Takie spotkanie świąteczne jest dla nich niezwykłym wydarzeniem. Wolontariusze Stowarzyszenia potrafią starsze osoby zawiść na miejsce symbolicznego śniadania. Ale aby to było wszystko możliwe jest potrzebne Państwa wsparcie. Niewielkie, bo koszt przygotowania śniadania wielkanocnego dla jednej starszej osoby to zaledwie 40 zł.Wystarczy, że przekażecie Państwo taką kwotę na konto Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" 95 1090 1043 0000 0001 0112 4551 z dopiskiem - Poznań. Z góry dziękujemy.

    Idea „małych braci Ubogich” powstała w 1939 roku, znajdując swoją realizację 7 lat później, już po wojnie. Stowarzyszenie „les petits frères des Pauvres” zostało założone w 1946 roku przez Armand Marquiset (1900-1981). Skupiało wówczas młode osoby, gotowe do pomocy najbiedniejszym. Tuż po zakończeniu II wojny światowej, najuboższymi byli ludzie starsi – osoby samotne, opuszczone, bez szans na pomoc. Dlatego właśnie Stowarzyszenie zdecydowało się pomagać tej właśnie, najbardziej potrzebującej części społeczeństwa.

 

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego