Wielkopolski Portal Senioralny

Kongres Rad Seniorów

Kongres Rad Seniorów
    Już po raz drugi odbędzie się Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów. Na początku marca do Krakowa przyjadą przedstawiciele Miejskich i Gminnych Rad Seniorów z całej Polski.

   Jako osoby doświadczone życiowo pamiętamy Rady Pracownicze, Rady Zakładowe, a niektórzy nawet pamiętają Rady Robotniczo - Chłopskie. Po 89 roku zaczęły powstawać Rady Miast, czy Gmin. W późniejszych czasach nastąpiła moda na Młodzieżowe Rady Miast i Gmin. Wydaje się, że nie bardzo przyczyniły się one do poprawy postrzegania problemów osób młodych przez włodarzy miast i gmin. Stały się raczej "trampoliną" do politycznych karier osób zasiadających w nich. W ostatnich latach nastała moda na tworzenie Rad Seniorów. Ale w tym wypadku cele są bardziej szlachetne. W swej istocie chodzi o powstrzymanie ekspansji "Młodych Wików", którzy niszczą wszystko co jest starsze od nich. Tyle że demografia jest nieubłagana.

    W dniach 7 i 8 marca w Krakowie spotkają się przedstawiciele Miejskich i Gminnych Rad Seniorów. Wówczas dowiemy się, jakie są plany Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów? Program Kongresu zawiera tylko dwa tematy. Jednym z nich jest wybór władz Porozumienia, a drugim "Dzisiaj i jutro dla zdrowia, aktywności fizycznej i społecznej starszego pokolenia". Temat ten jest tak pojemny, że tak naprawdę nic z niego nie wynika. Poczekajmy więc na rzeczywiste konkluzje. Wówczas dowiemy się, co tak naprawdę zacne gremium zamierza zrobić dla poprawy jakości życia osób starszych w Polsce.

 

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego