Wielkopolski Portal Senioralny

ERA JAZZU - Nicholas Payton

ERA JAZZU - Nicholas Payton
    W Poznaniu wystąpi nowoorleański trębacz Nicholas Payton, laureat nagrody Grammy, jeden z czołowych światowych trębaczy jazzowych, multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor. 

    Wychował się w  mieście jazzu - Nowym Orleanie w rodzinie o tradycjach muzycznych. Ojciec Walter Payton jest cenionym jazzowym i klasycznym basistą, matka Maria Payton - znaną śpiewaczką operową i pianistką klasyczną. Nicholas Payton, koncertował na całym świecie, zarówno z własnymi grupami, jak i gościnnie z zespołami wybitnych jazzmanów (od Joe Hendersona, Wyntona Marsalisa, Herbie’go Hancocka po Christiana McBride’a, Joshua Redmana, Roy’a Hargrove’a). Koncertował także z legendarnymi artystami takim, jak m.in Ray Brown, Ray Charles, czy Art Blakey.  Współpracował z gwiazdami jazzowej wokalistyki: Cassandrą Wilson, Jane Monheit i basistką  Esperanza Spalding. 

   Koncert odbędzie się 11 kwietnia 2018 godz.20.00 w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Bilety w cenie 120 i 140 zł można kupić na Ticketmaster i Bilety 24 oraz w kasach CIM, EMPiK i CK Zamek.

 

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego